The Polish Brain Bee Championship
Konkurs neurobiologiczny dla uczniów szkół średnich

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu neurobiologicznego dla uczniów szkół średnich, organizowanym w 2019 roku przez Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika oraz Koło Naukowe Neuronus przy Instytucie Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Regionalne konkursy „Brain Bee” w 2019 roku odbędą się w Krakowie, Gdańsku, Białej-Podlaskiej i we Wrocławiu 9 marca 2019, a konkurs ogólnopolski 27 kwietnia 2019 w Gdańsku.
Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do końca stycznia 2019.
Zgłoszenia powinny zawierać nazwę, adres i e-mail szkoły oraz nazwiska uczestników i opiekunów wraz z adresami e-mail.
Więcej informacji na temat konkursu dostępnych jest w regulaminie poniżej.

W 2019 roku konkurs uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej.

W 2019 roku patronatem medialnym konkurs objęło Radio Gdańsk.
Patronaty honorowe przyznane na dzień dzisiejszy to: Patronat Jego Magnificencji Rektora GUMED-u, Magnificencji Rektora Pomorskiej Akademii w Słupsku, Prezesa Polskiego Towarzystwa Anatomicznego oraz Dyrektora Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Zdjęcia z etapu regionalnego w Gdańsku i Krakowie.27 kwietnia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym odbył się II, finałowy etap Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej „Brain Bee”. W konkursie wzięło udział 20 osób wyłonionych w eliminacjach regionalnych.
I miejsce w konkursie zdobyła Natalia Koc z II LO im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie,
II miejsce Jan Jakub Domański z XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie,
III miejsce Maciej Małolepszy z IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Sosnowcu. Więcej informacji na stronie internetowej konkursu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego https://brainbee.gumed.edu.pl/


Rada Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego przyjęła uchwałę w sprawie uwzględnienia laureatów (miejsce 1-3) konkursu ogólnopolskiego „Brain Bee” w rekrutacji na kierunek Neurobiologia od roku akademickiego 2020/2021.

Tydzień mózgu

Odczyty

PPP